בניית אתר תדמית לעסק – מה שכדאי לדעת לפני שבונים אתר תדמית לעסק

מה צריך לדעת לפני שבונים אתר תדמית לעסק?

בעידן הדיגיטלי שבו אנו נמצאים כיום, כמעט לכל עסק יש אתר תדמית, רבים יאמרו שמי שלא קיים באינטרנט כאילו לא קיים בכלל. אתר התדמית לעסק שלכם הוא סוג של כרטיס ביקור עבור העסק שלכם. אתר אינטרנט יפה, נעים, מזמין ונוח לשימוש יציג אתכם כבית עסק מקצועי וכזה שמכבד את לקוחותיו.
עסק שאין לו אתר תדמית עלול להפסיד לקוחות רבים, וזה חבל.

האם כדאי לבנות אתר תדמית לבד או לקחת איש מקצוע?

את האמת, כיום ישנם לא מעט כלים שמאפשרים בניית אתר תדמית ללא ידע טכני מתקדם במיוחד, יש סיכוי לא מבוטל שגם יצא אתר אינטרנט נחמד, אפילו נראה טוב, אבל..כמו בהרבה תחומים בחיים, יש הבדל בין עבודה של "חובבן" לבין עבודה של איש מקצוע, כזה שבונה אתרים למחייתו, כזה שכבר בנה עשרות או מאות אתרי תדמית.
אתר תדמית לעסק, כשמו כן הוא, נועד להציג את התדמית שלכם באינטרנט ולכן חשוב שהאתר יהיה אתר איכותי, מהיר, קל לניווט, מותאם למסכים רבים (מחשב, טאבלט, פלאפון), אתר שעבר בדיקות איכות, אתר שבנוי נכון מבחינת קידום אתרים (SEO) ועוד ועוד.
במידה ואתם מחפשים אתר אינטרנט איכותי ומקצועי, אני בהחלט ממליץ לכם לפנות לאיש מקצוע מנוסה, עם תיק עבודות מכובד.

מהם השלבים בבניית אתר תדמית לעסק?

בניית אתר תדמית הוא תהליך, לעיתים פשוט, לעיתים קצת יותר מורכב. בשביל שבסוף התהליך יצא אתר תדמית טוב ואיכותי, חשוב להקפיד על ביצוע תהליך נכון ומקצועי, מתחילתו ועד סופו.
אלו שלבי העבודה שלי בבניית אתר תדמית ללקוחותיי:

שלב 1:
השלב הראשון הוא שיחה היכרות ואפיון ביני לבין הלקוח שבה אנחנו מדברים על המבנה הכללי של האתר, על המטרות שהאתר אמור להשיג (תדמית בלבד, קידום מכירות וכו'), מבינים את המורכבות של האתר ועוד ועוד.

שלב 2:
מתן הצעת מחיר ללקוח על בסיס שיחת ההיכרות והאפיון.

שלב 3:
כתיבת אפיון של האתר והעברת האפיון לאישורו של הלקוח.

שלב 4:
עיצוב האתר והעברת העיצוב לאישור הלקוח.

שלב 5:
פיתוח האתר על גבי שרת פיתוח ייעודי ושליחת קישור ללקוח לבדיקתו ואישורו.

שלב 6:
תיקון ההערות של הלקוח (במידה והתקבלו) עד לשביעות רצונו של הלקוח.

שלב 7:
העלאת האתר לחשבון אחסון, חיבור האתר לדומיין ומתן הדרכה ראשונית של הלקוח לגבי תפעול האתר (הזנת תכנים, עדכון תכנים וכו').

כמה עולה לבנות אתר תדמית לעסק?

התמחור של בניית אתר תדמית לעסק תלוי במורכבות האתר, כמובן שאתר פשוט, של 3-4 עמודים לא יעלה כמו אתר תדמית של 15-20 עמודים. הצעת מחיר סופית תינתן רק לאחר הבנה מעמיקה של הפרויקט.

אילו עלויות כרוכות בבניית אתר אינטרנט?

בניית אתר תדמית לעסק הוא תהליך חד פעמי אבל חשוב לדעת שישנן עלויות נוספות.

שם מתחם (דומיין)

בניתם את תדמית? מעולה, הוא צריך שם, ובמילים אחרות, כתובת. הכתובת הזו נקראית דומיין, אתרים ישראלים בדרך כלל משתמשים בכתובת co.il. כמה עולה דומיין? תלוי בסיומת וברשם הדומיינים שממנו הדומיין נרכש אך בדרך כלל מדובר בכמה עשרות שקלים בשנה.

שרת אחסון

אז בניתם אתר תדמית וקניתם לו דומיין, עכשיו הוא צריך מקום אחסון, ממש "בית" ברחבי האינטרנט, ולכן תצטרכו לרכוש אחסון לאתר שלכם, בדרך כלל, כשמדובר על אתרי תדמית, העלות החודשית היא של כמה עשרות שקלים בלבד.

תחזוקה לאתר – לא חובה אבל בהחלט כדאי…

אין ספק שבניית האתר הוא התהליך המרכזי החשוב אבל חשוב לדעת שלאחר בניית האתר כדאי מאוד לתחזק את האתר על מנת שהאתר שבניתם יוכל להמשיך לשרת את העסק שלכם עוד שנים רבות.
אתר אינטרנט מורכב ממספר מרכיבים שמתעדכנים מעת לעת. לפעמים שרת האחסון ידרוש עדכונים, לפעמים האתר עצמו ידרוש עדכונים (למשל, תוספים או תבניות באתר WordPress) וללא עדכונים אלו, האתר יתיישן, רכיבי האתר יפסיקו לקבל תמיכה וזה עלול להשפיע על תפקוד האתר, מהירות האתר, אבטחת האתר ועוד.
חשוב, בשונה מדומיין ואחסון, תחזוקה לאתר אינה הוצאה "מחייבת", האתר יכול להתקיים גם ללא תחזוקה אך בהחלט כדאי לשקול לקחת איש מקצוע שיספק תחזוקה לאתר התדמית שלכם.

אז מי אני ומדוע אני מתאים לבנות את אתר התדמית לעסק שלכם?

היי, שמי דור בן זקן, אני בונה אתרי אינטרנט מנוסה, בלוגר, מרצה לפיתוח ובעלים של בית תוכנה.
במהלך שנותיי בתעשייה רכשתי ניסיון רב בבניית אתרי אינטרנט ומערכות WEB מורכבות, הובלתי צוותי פיתוח וניהלתי תהליכי פיתוח של פרויקטים גדולים מורכבים.
לאחר מספר שנים של עשייה משמעותית בתעשייה כשכיר, החלטתי להקים בית תוכנה שמטרתו לספק שירותים שונים: בניית אתרי תדמית, תחזוקה טכנית לאתרי אינטרנט, בניית אתרי חנות ועוד שירותים נוספים וכל זה תוך מתן שירות איכותי, מקצועי, מהיר ובמחירים הוגנים.

מעוניין לבנות אתר תדמית לעסק? תשאיר פרטים ובוא נדבר 🙂

    דילוג לתוכן