בניית חנות אינטרנטית

אז מי אני ומה הניסיון שלי?

היי, שמי דור בן זקן, אני מתכנת מנוסה, בלוגר, מורה פרטים לבניית אתרים ובעלים של בית תוכנה. יש לי ניסיון רב בבניית אתרי אינטרנט מורכבים, חנויות אינטרנט גדולות, מערכות WEB מורכבות, הובלתי וניהלתי צוותי פיתוח ופרויקטים גדולים.
לאחר מספר שנים של עשייה משמעותית, החלטתי להקים בית תוכנה אשר מספק שירותי בניית אתרי חנות למגוון חברות וארגונים תוך מתן שירות אמין, מהיר, איכותי ובתמחור הוגן.

מדוע חשוב חנות אינטרנטית?

כיום, כמעט לכל עסק פיזי יש אתר חנות באינטרנט שמאפשר ללקוחותיו לרכוש את המוצרים האהובים עליו מהבית בפגי'מה גם בשעות מאחורות ולא שגרתיות.
בשונה מלפני שנים רבות שבהם רכישה בחנויות אינטרנטיות היה נשמע כמו דבר מסוכן וכזה שלא כדאי להסתבך איתו, כיום כמעט כולנו קונים באונליין המון.
עסק שלא נמצא באונליין עלול להפסיד לקוחות רבים.

מה צריך לדעת לפני שבונים חנות אינטרנטית?

חשוב לזכור שאתר האינטרנט שלכם הוא כרטיס הביקור העיקרי שלכם באינטרנט, אתר אינטרנט איכותי, יפה ונוח לשימוש יציג את העסק שלכם כעסק מקצועי וכזה שמכבד את לקוחותיו.
בניית חנות אינטרנטית כרוכה בלא מעט עבודה ומאמץ, גם של אנשי המקצוע (מעצב ומתכנת) אלא גם שלכם, הבעלים העתידיים של החנות האינטרנטית. אתם תצטרכו לעבוד בצמוד לבונה של האתר, לספק תכנים, תמונות, מידע על העסק שלכם וכו'.

מהו התהליך בבניית חנות אינטרנטית? מהם השלבים?

על מנת שהחנות תהיה איכותית ולשביעות רצון הלקוח, חשוב להקפיד על תהליך נכון ומקצועי.
אלו שלבי העבודה שלי בבניית אתר חנות:

שלב 1:
שיחה היכרות ביני לבין הלקוח שבה אנחנו מדברים על המבנה של החנות, כמות המוצרים הצפויה, דרישות מיוחדות כמו ניהול מלאי, התממשקות למערכות חיצוניות וכו'.

שלב 2:
מתן הצעת מחיר ללקוח.

שלב 3:
כתיבת אפיון טכני ופירוט מבנה החנות והעברת האפיון לאישור הלקוח.

שלב 4:
עיצוב החנות והעברת העיצוב לאישור הלקוח.

שלב 5:
פיתוח אתר החנות על גבי שרת פיתוח ושליחת קישור ללקוח לבדיקה ואישור.

שלב 6:
תיקון ההערות של הלקוח (במידה והתקבלו) עד לשביעות רצונו של הלקוח.

שלב 7:
העלאת החנות לאחסון, חיבור הדומיין של הלקוח ומתן הדרכה ראשונית של הלקוח לתפעול החנות כגון עריכת מוצרים, העלאת מוצרים חדשים וכו'.

כמה עולה לבנות חנות אינטרנטית?

בניית אתר אינטרנט הוא תהליך מורכב שדורש מקצועיות רבה ולכן לא מדובר בשירות זול במיוחד אבל חשוב לדעת שניתן לבנות גם חנות פשוטה מאוד בתקציבים מאוד הוגנים וצנועים.
בכל אופן, מתן הצעת מחיר סופית ומחייבת לבניית חנות אינטרנטית תינתן רק לאחר הבנה מעמיקה של הפרויקט וצרכיו.

ומה לאחר שבונים את החנות?

אין ספק שבניית החנות עצמה הוא התהליך החשוב ביותר אבל כדאי לדעת שגם לאחר בניית החנות חשוב מאוד לתחזק את האתר על מנת שהוא ישרת את העסק שלכם עוד שנים רבות.
רוב אתרי התדמית שאני בונה כיום הם על פלטפורמת וורדפרס (WordPress) ובשימוש תוסף החנויות ווקומרס (Woocommerce). מערכת ה-WordPress, התוספים והתבניות מתעדכנים לא מעט, בעיקר בשביל להוסיף פיצ'רים, לטפל בבאגים, למנוע פירצות אבטחה שהתגלו ועוד, ולכן חשוב לבצע עדכונים לאתר באופן תדיר ובצורה מקצועית.
זה הזמן לספר לכם שאני מספק שירותי תחזוקה לאתרי וורדפרס (WordPress) וחנויות ווקומרס (WooCommerce).

 

מעוניין לבנות חנות באינטרנט? תשאיר פרטים ובוא נדבר 🙂

    דילוג לתוכן